خرما خشک
چهارشنبه , ۲۲ بهمن ۱۳۹۹
خانه / خرما خشک ایران / قیمت جهانی خرما خشک ایران

قیمت جهانی خرما خشک ایران

قیمت جهانی خرما با توجه به نرخ ارز برای ورود به بازار صادرات دچار نوسان می گردد. قیمت خرما خشک ایران در کیفیت و بسته بندی مختلف متفاوت است. در مرکز فروش آراد خرما شما می توانید انواع خرماهای صادراتی را با قیمت مناسب خریداری نمایید.

قیمت جهانی خرما

صادرات خرما

خرما یکی از محصولات کشاورزی است که خواص بسیاری دارد. این میوه تقریبا در تمام دنیا شناخته شده است و مصرف آن در برنامه های غذایی توصیه می شود.
کشورهای مصر و ایران جز اولین و دومین تولیدکنندگان بزرگ خرما در جهان هستند که سالانه بیش از میلیون ها تن از خرمای برداشت شده را به نقاط مختلف دنیا صادر می کنند.
صادرات خرما از ایران نیز به بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیای میانه و حوزه خلیج فارس انجام می شود. از جمله خرماهای صادراتی ایران می توان به ارقام زیر اشاره کرد:

خرما صادراتی ایران

 • خرما شاهانی
 • خرما کبکاب
 • خرما پیارم
 • خرما خشک
 • خرما ربی
 • خرما زاهدی
 • رطب و خرمای مضافتی
 • خرما استعمران

برای ورود به بازار صادرات و تجارت خرما، آشنایی با ارقام تولید شده و درخواست بازارهای هدف اهمیت بسزایی دارد.

سود صادرات خرما چقدر است؟

معمولا برای ورود به یک عرصه در بازارهای جهانی برآورد هزینه ها و سود حاصل از آن توسط متخصصین صادرات انجام می شود.
صادرات خرما به کشورهای دیگر نیازمند رعایت یکسری اصول اولیه از جمله کیفیت خرما، نوع بسته بندی، ارائه قیمت مناسب و بازاریابی درست می باشد.
چنانچه موارد گفته شده از سوی تولیدکنندگان و تجار رعایت شود، سود حاصل از صادرات خرما بسیار بیشتر از فروش داخلی آن خواهد بود و کمک بزرگی به رونق بازار خرمای ایران می نماید.

وضعیت صادرات خرمای ایران در بازارهای جهانی

طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی در سال ۸۷، از بین ۵ استان تولیدکننده خرما در کشور، حدود دو سوم از خرمای تولید شده در استان های کرمان، بوشهر، سیستان وبلوچستان، خوزستان و هرمزگان است چون ۵۳ درصد از اراضی این مناطق زیر کشت خرماست.
از آنجاییکه در بسیاری از این مناطق به دلیل نبود امکانات، مراحل آماده سازی و بسته بندی خرما در کارخانجات سایر استان ها انجام می شود و یا بسیاری از تولیدکنندگان و صادرکنندگان موجود در مناطق نامبرده، بدلیل کمبود امکانات و نبود توان مالی قادر به صادرات نیستند و به همین دلیل از مشکلات بازار هم اطلاعی ندارند.
با توجه به وضعیت تولید خرما در کشور، انتظار داریم صادرات در سال ۹۸ وضعیت مناسبی نسبت به سالهای گذشته داشته باشد. هرچند به دلیل نوسانات ارز و وجود مشکلات سیاسی در راه تجارت محصولات غیر نفتی، به صادرات خرما هم لطمه وارد شده است، اما کارشناسان امیدوارند در سال جاری وضعیت صادرات بهبود یابد.

صادرات خرما

نگاهی به بسته بندی خرما در اروپا

عوامل بسیاری در معرفی و فروش خرما در بازارهای جهانی دخیل هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • کیفیت محصول و بسته بندی
 • داشتن مجوزها و استانداردهای بهداشتی
 • داشتن بسته بندی مناسب صادرات
 • ارائه قیمت رقابتی

برای مثال توجه به بسته بندی خرما اهمیت بسیاری برای صادرات این محصول به کشورهای اروپایی دارد.
بسته بندی خرما در اروپا نیازمند رعایت موارد زیر می باشد:

خرمای بسته بندی

 • بسته بندی باکیفیت و تولیدشده از مواد بهداشتی
 • داشتن مجوزهای استاندارد و بهداشت
 • دارابودن لیبل به زبان کشور هدف
 • مشخص کردن شرایط نگهداری
 • داشتن تاریخ تولید و انقضای خرما
 • ارائه جدول ارزش غذایی محصول

رعایت این موارد می تواند در معرفی خرمای ایران در بازارهای اروپایی و تداوم در صادرات این محصول موثر باشد.

قیمت جهانی خرما

قیمت خرما همانند دیگر محصولات کشاورزی تحت تاثیر عوامل بسیاری از جمله عرضه و تقاضا، میزان تولید سالانه، کیفیت محصول و بسته بندی آن قرار می گیرد.
قیمت جهانی خرما در بازارهای صادراتی بر اساس همین عوامل تعیین می شود و محصولات کشورهای مختلف باهم در رقابت هستند.
اکثر خرماهای ایران قابلیت رقابت با ارقام مشابه را در بازارهای جهانی دارند. برای مثال خرما پیارم و مجول توانسته اند با ارقام مشابه تولیدشده از کشورهای مصر و مراکش رقابت کنند.
هرچند هنوز خرمای ایران از لحاظ بسته بندی کمی عقب تر است، اما بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی در بحث صادرات خرمای ایران جایگاه خوبی به دست آورده اند.

صادرات خرما پیارم فروش خرما پیارم دمباز

قیمت خرمای پیارم ۹۷

قیمت خرما در سال ۹۷ از ابتدای فصل تا انتهای آن دچار نوسانات زیادی قرار گرفت. تغییر قیمت دلار و افزایش قیمت اکثر کالاهای ایران سبب شد تا قیمت خرما هم زیاد شود.
این روال تا نزدیکی ماه رمضان ادامه یافت تا اینکه دولت برای تنظیم بازار و کاهش قیمت خرما، تصمیم به لغو صادرات این محصول گرفت. این امر نه تنها کمکی به کاهش قیمت ها نکرد بلکه سبب دپو شدن خرما در سردخانه ها و از دست دادن بسیاری از موقعیت های صادراتی شد.
یکی از خرماهایی که قیمت آن در سال ۹۷ دچار نوسان شد، خرمای پیارم است که سالانه درخواست های صادراتی زیادی برای این خرما وجود دارد.

قیمت خرمای پیارم در سال ۱۳۹۷ از کیلویی ۱۵ هزار تا ۳۵ هزار تومان نوسان داشت.

قیمت خرما ۹۸ چقدر نوسان خواهد داشت؟

قیمت خرما 98

با توجه به نوسانات سال گذشته و بروز مشکلات، قیمت خرما در سال ۹۸ هنوز قابل پیش بینی نیست. با توجه به نزدیک شدن به فصل برداشت اکر ارقام در مناطق خرماخیز کشور، شاهد بروز مشکلات خشکسالی و آفت برخی نخلستان ها هستیم.
این عوامل طبیعی نیز در تغییر قیمت خرما موثر هستند و می توانند در کاهش یا افزایش آن تاثیرگذار باشند.
برای اطلاع از قیمت های روز خرما در فصل جدید برداشت در سال ۹۸ می توانید با کارشناسان فروش مجموعه آراد خرما در ارتباط باشید.

قیمت خرما در ترکیه چقدر با ایران تفاوت دارد؟

کشور ترکیه یکی از بازارهای هدف برای صادرات خرمای ایران است. بسیاری از تجار ترک سالانه بخش عظیمی از خریدهای خود را از ایران انجام می دهند. منتهی با توجه به نوسانات قیمت خرما و معرفی ارقام مشابه از کشورهای تولیدکننده دیگر، رقابت در بازار ترکیه همچنان آسان است و کمتر با مشکل روبرو می شود.
کشور ترکیه به دلیل موقعیت مکانی که دارد مسیر مناسبی برای معرفی خرمای ایران در بازارهای اروپایی نیز به شمار می رود، از این جهت یکی از بازارهای هدف مناسب برای صادرات خرماست.
با توجه به توافقات بین ایران و ترکیه در مسیرهای ارتباطی، ارسال محصولات به این کشور با هزینه های کمتری مواجه و از طرفی با ارزآوری مناسب روبرو خواهد شد.
قیمت خرما در بازارهای ترکیه نیز با توجه به کیفیت و نوع بسته بندی محصول و همچنین موقعیت بازار و فروشگاه های مقصد متفاوت است، اما با سود خوبی همراه می باشد.
چنانچه قصد ورود به بازار تجارت و صادرات خرما به ترکیه را دارید، می توانید با مشاورین فروش ما ارتباط بگیرید و از مشاوره فروش رایگان نیز برخوردار شوید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مجموعه آراد خرما
شماره تماس مستقیم: 09133408938
پاسخگویی اینترنتی: کلیک کنید

مطلب پیشنهادی

خرما زاهدی

شرکت پخش کننده انواع خرما زاهدی

انواع خرما زاهدی در کیفیت های متفاوتی به بازار عرضه می شود، شرکت های پخش …

Call Now Buttonتماس بگیرید